BES’li Kiraz Hesap

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne Hemen Başvurun, 150 gün boyunca BES’li Kiraz Hesap ile Hoşgeldin Faizi'nden Faydalanın!

Avantajlı faiz oranlarıyla birikim yapan, aynı zamanda paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkanı veren,sizi özgür kılan hesap...

 • BES’li Kiraz Hesap ile birikimleriniz size özel faiz oranları ile gecelik vadeli mevduatta günden güne artarken, arzu ettiğiniz zaman para yatırma, para çekme ve EFT/havale işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz.
 • BES’li Kiraz Hesap; vadesiz hesabın likidite avantajlarını vadeli hesabın getirisiyle birleştirir, birikim yapmak için vade bekleme endişelerinize son verir...

Özellikler

 • Vadesiz Mevduat Minimum Limit 3.000 TL olup, nakit ihtiyaçlarınız için daha yüksek bir tutar belirlemeniz mümkündür.
 • Vadeli mevduat limitleri minimum 1.000 TL maksimum 1.000.000 TL’dir. Belirlenen limitler dışında kalan bakiyeler faiz kazanamaz.
 • BES’li Kiraz Hesap açılış gününden itibaren, 30 işgünü içerisinde Bireysel Emeklilik Sözleşmesi imzalamanız ve BES’li Kiraz Hesap açılışını takip eden 120 günlük süre içinde sözleşmenizin yürürlüğe girmesi durumunda, Hoşgeldin Faiz oranı 150 gün boyunca geçerlidir.
 • Müşterinin BES’li Kiraz Hesap açılış gününden önce yürürlüğe girmiş ya da halen teklif aşamasında bir sözleşmesi var ise, hoşgeldin faiz oranından 150 gün boyunca yararlanamaz. 150 gün geçerlilik süresi sisteme yeni girişler için geçerlidir.
 • Hoşgeldin faiz döneminin sona ermesinden sonra bankanın günlük olarak belirlediği standart faiz oranı (Devam Faizi) uygulanır.
 • Başka şirketten aktarım yoluyla satışı yapılan BES’ler kabul edilmemektedir.
 • BES sözleşmesinin imzalanmaması veya ilk 60 gün içinde cayma hakkının kullanılması halinde “ek hoşgeldin süresi” sunulmamaktadır.
 • BES katkı payını ödeyen kişi ile Kiraz hesap sahibinin aynı kişiler olması gerekmektedir
 • BES'li Kiraz hesap sadece gerçek kişiler için geçerlidir.
 • Sınırsız hesaptan para çekme, hesaba para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabınıza ulaşılabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi yapılabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir.
 • Hesaptan yapılan EFT/Havale işlemlerinde bankamızın ücret tarifesi geçerlidir.
 • Çalışma günlerinde saat 17.00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
 • Her müşteriye aynı anda sadece bir adet BES'li Kiraz Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Kiraz Hesap açılması durumunda ana hesap sahibi ayrıca başka bir hesaptan aynı anda Kiraz Hesap açamaz. Farklı zamanlarda açılsa dahi Hoşgeldin Faizi tekrar uygulanmaz.
 • Ayrıntılı Bilgi için;
  /Upload/Images/9dbb2d04329f448baa615d6814225901.pngFibabanka Şubeleri
  /Upload/Images/9dbb2d04329f448baa615d6814225901.pngwww. fibabanka.com.tr
  /Upload/Images/9dbb2d04329f448baa615d6814225901.png4448888 Fibabanka Telefonla Bankacılık

Faiz Oranları

Hoşgeldin Faiz Oranı*Devam Faiz Oranı
%14.00 %12.00

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt oranlar olup, Fibabanka A.Ş'nin piyasa koşullarına göre faiz oranlarını değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır.

Sıkça Sorulan Sorular

BES’li Kiraz Hesap Nedir?

BES’li Kiraz Hesap ile, dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura talimatlarınızı verebilir, İnternet Bankacılığı’ndan EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

BES’li Kiraz Hesap’ta 150 güne kadar “Hoşgeldin Faiz Oranı”ndan yararlanır, bu dönemin bitiminde günlük olarak belirlenen devam faiz oranından yararlanırsınız.

BES’li Kiraz Hesap'ta, minimum 3.000 TL olmak koşuluyla, nakit ihtiyacınıza göre sizin belirleyebileceğiniz miktarda bir tutar vadesiz hesapta bırakılır. Bunun dışında kalan minimum 1.000 TL maksimum 1.000.000 TL için faiz oranından yararlanırsınız. Özetle, vadesiz alt limitinizi minimum 3.000 TL olarak belirlemeniz durumunda vadeli hesap açılışı için günlük nakit akışınız sonrası hesabınızın kullanılabilir bakiyesi minimum 4.000 TL olmalıdır. (3.000 TL vadesiz+1.000 TL minimum vadeli hesap limiti)

BES’li Kiraz Hesaba, saat 17.00’dan sonra gelen tutarlar, faize tabi tutar aralığında kalması durumunda ertesi gün valörlü olarak gecelik faiz kazanır. BES’li Kiraz Hesap üzerine herhangi bir bloke konulmuş ise, blokede olan tutara faiz işletilmez. BES’li Kiraz Hesaba vadeli hesap üst limitinin üzerinde para yatırılması durumunda, sadece vadesiz alt limit üzerinde kalan 1.000.000 TL’ye faiz işletilir, vadeli mevduat üst limitinin üzerindeki tutar vadeli hesapta değerlendirmez ve vadesizde tutulur.

BES’li Kiraz Hesap Döviz Cinsi Nedir?

Sadece TL cinsinden açılmaktadır.

Hoşgeldin Faiz Oranı Ne Kadar Süre İçin Geçerlidir?

BES’li Kiraz Hesap açılış gününden itibaren, 30 işgünü içerisinde Bireysel Emeklilik Sözleşmesi imzalamanız ve sözleşmenin “Standart Kiraz Hesap Hoşgeldin Faiz Oranı Süresi” (120 gün) bitimini takip eden ilk güne kadar yürürlüğe girmesi durumunda, BES’li Kiraz Hesap açılışında geçerli Hoşgeldin faiz oranından yararlanma süreniz toplamda 150 güne ulaşır, yani toplamda 150 gün boyunca avantajlı Hoşgeldin Faiz Oranı’ndan yararlanabilirsiniz.

150 günün sonunda piyasa koşullarına göre dönemsel olarak revize edilen devam faizinden faydalanmaya devam edersiniz.

Koşulların yerine getirilmemesi durumunda Hoşgeldin Faiz Oranı yararlanma süresi 120 gündür.

BES’li Kiraz Hesap Hoşgeldin Faiz Oranından yararlanma süresinin 150 güne uzatılmasına yönelik diğer kurallar nelerdir?

 • Müşteri’nin Kiraz Hesap açılış gününden itibaren 30 işgünü içerisinde Bireysel Emeklilik Sözleşmesi imzalaması şarttır.
 • BES Sözleşmesi’nin en geç “Standart Hoşgeldin Faiz Oranı Süresi” bitimini takip eden güne kadar yürürlüğe girmesi gerekmektedir.
 • Başka şirketten aktarım yoluyla satışı yapılan BES’ler kabul edilmemektedir.
 • BES sözleşmesinin imzalanmaması veya ilk 120 gün içinde cayma hakkının kullanılması halinde “ek hoşgeldin süresi” sunulmamaktadır.
 • BES katkı payını ödeyen kişi ile Kiraz hesap sahibinin aynı kişiler olması gerekmektedir

BES’li Kiraz Hesap Kapsamında Açılan Vadeli Hesabın Temdit Koşulları Nelerdir?

Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılır. Bu sayede gün içerisinde likit kalma şansı elde edersiniz.

BES’li Kiraz Hesaptan Hangi İşlemleri Gerçekleştirebilirim?

BES’li Kiraz Hesabınızdan vadesiz TL hesabınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Günün 24 saati ve tatil günlerinde hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir. Dilediğiniz takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsiniz.

BES’li Kiraz Hesap’a Kredili Mevduat Limiti Tanımlanabilir Mi?

BES’li Kiraz Hesabınıza Banka’nın kredi ve risk politikaları kapsamında kredili mevduat limiti tanımlanabilmektedir. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabından herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

İşlem Saatleri Dışında, Haftasonları ve Resmi Tatillerde Para Çekimleri Ne Şekilde Gerçekleştirilmektedir?

Saat 17:00’den sonra hesaba gelen tutarlar vadesiz hesapta kalmaktadır. Saat 17:00’den sonra ATM’den para çekmeniz ya da Internet bankacılığı’ndan havale yapmanız durumunda vadesiz alt limitin üzerinde kalan bu tutar kullandırılır. Vadeli mevduat bağlandıktan sonra daha yüksek tutarlı çekim taleplerinizde ise vadeli hesaptan kısmi çekim yapılır. Vadeli mevduat alt limiti 1.000 TL’nin altına indiği takdirde mevduatınız otomatik olarak kapanır ve faiz getirisi elde edemezsiniz. Bu tutarı da aşan bir nakit ihtiyacınız olması durumunda ise eğer hesaba bağlı bir kredili mevduat limitiniz var ise bu limitten kullandırım gerçekleşir. Özet olarak vadesizde kalan alt limitten para çekimi söz konusu değildir.

BES’li Kiraz Hesabın Avantajları Nelerdir?

 • Gecelik mevduatlarınıza yüksek faiz avantajından yararlanırsınız.
 • Vadesiz hesaptan yapabileceğiniz tüm işlemleri bu hesap aracılığıyla da gerçekleştirebilir, birikim yaparken paranınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.
 • Kiraz Hesap açılışı ile birlikte belirtilen sürede BES başvurusu yapmanız ve yürürlüğe girmesi halinde daha uzun dönemde hoşgeldin faiz oranı avantajlarından ve Bireysel Emeklilik yaptırararak emeklilik dönemizine ek gelir sağlama imkanından yararlanırsınız.

BES’li Kiraz Hesap için hangi kanallardan işlem yapılabilir?

Kiraz Hesap için Tüm Fibabanka Şubeleri’nden, İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan başvuru yapabilirsiniz. Ancak BES başvurusu için şubelere başvurulması gerekmektedir.

BES’li Kiraz Hesap’ı nasıl iptal edebilirim?

BES’li Kiraz Hesap İptal Müşteri Talimatı ile hesabınızın BES’li Kiraz Hesap’tan standart hesaba dönüştürülmesini talep edebilirsiniz. İşlem başvurusu Fibabanka Şubeleri’nden yapılmaktadır. Hesabınız standart hesaba dönüştüğünde otomatik vadeli hesap açılışı gerçekleşmeyecektir.

BES’li Kiraz Hesap Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

07.11.2006 tarih ve 26339 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurtiçi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının 100 Bin Türk Lirası'na kadar olan kısmı sigorta kapsamındadır.

testsayfasi