Phishing (Olta) Saldırıları Hakkında Güvenlik Uyarısı

Çeşitli banka ve finans kurumları tarafından gönderilmiş gibi görünen, acil ve çok önemli konular içeriyormuş gibi duran sahte telefon çağrıları, e-posta ve SMS’ler gibi yöntemler aracılığı ile kart bilgileri, kart şifreleri, internet şubesi parolası ve kişisel bilgilerinizin ele geçirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu bilgileri ele geçirmek için kullandığınız bilgisayara veya mobil cihaza uygulama kurulmasını isteyebilmekte olup “Phishing saldırıları” olarak nitelendirilmektedir.

Gelişen bilgisayar teknolojisi nedeni ile gönderilmeden önce bu tür saldırıları tespit etmek ve engellemek hiçbir kurumun yetki ve imkanı dahilinde değildir.

Fibabanka, sizden telefon, SMS veya e-posta gibi herhangi bir yöntem ile kesinlikle kart bilgileri, kart şifreleri, internet şubesi parolası ve kişisel bilgilerinizi talep etmemektedir. Fibabanka kurumsal web sitesi (www.fibabanka.com.tr) hariç herhangi bir site üzerinden uygulama kurulum linki iletmemektedir.

Şüphelendiğiniz bir durum ile karşılaşmanız halinde en kısa zamanda Fibabanka | 444 88 88 numaralı telefonu arayarak konu hakkında bilgi vermenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,

İnternet Bankacılığı Demoları