KURUMSAL YÖNETİM KOMİTESİ

Fevzi BOZER

Fevzi BOZER

Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Denetim Komitesi Başkanı ve Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı

1955 doğumlu olan Fevzi Bozer, Indiana University İşletme Bölümü'nden mezun olmasının ardından Roosevelt University’de aynı bölümde yüksek lisansını tamamlamıştır. 1984-1988 yılları arasında Citibank’te çalışan Bozer, 1988 yılında Şube Müdürü olarak Finansbank A.Ş.’ye katılmıştır. 1991-1993 yılları arasında Finansbank Suisse’te (Yeni adıyla Credit Europe Bank Suisse S.A.), 1995-1999 yılları arasında Finansbank A.Ş.'de Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 1999-2006 yılları arasında görevine Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak devam eden Bozer, 1997 yılından itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Bozer’in halen üstlenmiş olduğu diğer görevler arasında, Fibabanka A.Ş. Denetim Komitesi Üyeliği ve Kurumsal Yönetim Kurulu Komitesi Başkanlığı yer almaktadır.

Ömer Mert

Ömer Mert

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

1969 doğumlu olan Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği'nden mezun olmasının ardından aynı fakültede Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 1993 yılında profesyonel kariyerine başlangıç yaptığı sigortacılık sektöründe farklı şirketlerde görevler almasının ardından 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de, 2005-2012 yılları arasında ise Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır.

2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Ömer Mert, Ocak 2017 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Mevlüt Hamdi AYDIN

Mevlüt Hamdi AYDIN

Yönetim Kurulu Üyesi

1957 doğumlu olan Mevlüt Hamdi Aydın, ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur. 1983-1989 yılları arasında Akbank’ta müfettiş olarak görev yapmasının ardından 1989 yılında Finansbank’a Teftiş Kurulu Başkanı olarak katılmıştır. 1992-1995 yılları arasında Finansbank Teftiş Kurulu Başkanı ve İnsan Kaynakları Grup Başkanı, 1995 yılından itibaren 9 yıl boyunca İnsan Kaynakları’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. Mevlüt Hamdi Aydın, Ocak 2013’den itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Memduh Aslan Akçay

Memduh Aslan Akçay

Yönetim Kurulu Üyesi

1965 doğumlu olan Memduh Aslan Akçay, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirmesinin ardından University of Illinois’da Ekonomi Politikası dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1990-1993 yılları arasında Etibank’ta, 1993-2000 yılları arasında ise Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışmıştır. 2001-2004 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Ekonomik Değerlendirmeler Dairesi ve Dış İlişkiler Daireleri’nde Daire Başkanlığı ile Sistemik Risk Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2004-2010 yılları arasında ise Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür.

Hazine Müsteşarlığı’ndaki görevi süresince kurum içi birçok yürütme komitesinde (Borç Yönetimi Komitesi, Disiplin Komitesi vb.) görev almıştır. Memduh Aslan Akçay, ayrıca, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (CEB), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB), Ekonomik İşbirliği Örgütü Ticaret ve Kalkınma Bankası’nda (ECOBANK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Milli Reasürans A.Ş.’de Denetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Bu görevlerin yanı sıra, Dünya Bankası (WB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Asya Kalkınma Bankası (ADB), İslam Kalkınma Bankası (IDB) gibi uluslararası finansal kuruluşlarda da Guvernör Yardımcısı olarak Türkiye’yi temsil etmiştir. 2010-2013 yılları arasında Londra’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve iki dönem EBRD Yönetim Kurulu’nun İdari ve Mali İşler Komitesi Başkanlık görevini üstlendikten sonra 2013-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı’nda görev yapmıştır. Memduh Aslan Akçay, 2016 Nisan ayında bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Hülya KEFELİ

Hülya KEFELİ

Yönetim Kurulu Üyesi

1960 doğumlu olan Hülya Kefeli, Robert Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Hülya Kefeli, kariyerine 1983 yılında Akbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış, çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2007-2015 yılları arasında Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Akbank iştiraki olan şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan. Hülya Kefeli, 15 Mayıs 2017 tarihinden bu yana Fibabanka Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Alsev UTKU

Alsev UTKU

Genel Müdür Baş Yardımcısı

1971 doğumlu olan Alsev Utku, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından Erasmus Üniversitesi Rotterdam’da İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1994-1995 yılları arasında PWC’de çalışan Utku, 1995 yılında Finansbank A.Ş.’ye katılmıştır. 2009 yılına kadar Finansbank A.Ş. bünyesinde çeşitli görevlerde bulunmasının ardından, en son olarak Finansal Raporlama ve Planlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmüştür. 2009’da Fiba Holding bünyesine Mali İşler Direktörü olarak katılan Utku, bugün Fibabanka A.Ş. Genel Müdür Vekili ve İcra Kurulu Üyesi, Fibabanka A.Ş.’de Mali Kontrol ile Finansal Raporlamadan Sorumlu Genel Müdür Baş Yardımcısı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi görevlerini sürdürmektedir.

Serdal YILDIRIM

Serdal YILDIRIM

Mevzuat ve Uyum Bölüm Yöneticisi

1973 doğumlu Serdal YILDIRIM, Ankara Üniversitesi SBF İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Çukurova Üniversitesi’nde Bankacılık ve Borsa yüksek lisansını yaptı. 1996–2002 yıllarında Türkbank ve TSKB’de müfettiş, 2002-2009 yıllarında Fortisbank’da İç Kontrol, Mevzuat & Uyum ve Risk Yönetimi Bölümlerinde yönetici olarak çalışmış ve 2009-2010 Fortis Bank Malta’da Risk Yönetimi ve İç Kontrol’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında Fibabanka A.Ş.ye katıldı. Sn.Yıldırım, Fibabanka A.Ş. Mevzuat ve Uyum Bölümü’nden sorumlu Bölüm Yöneticisidir.

İnternet Bankacılığı Demoları