KGF Teminatlı Krediler

Ticari, Bekleme Yapma, Büyümeye Devam Et!

“Bi teminat bulsak krediyi alsak büyütücez bu işi” diyen Esnaf ve KOBİ’lerimiz...

Taktik belli! KGF Destekli kredinizi Fibabanka’dan çekin, teminat işini hiç düşünmeyin!

Fibabanka ve Kredi Garanti Fonu A.Ş (KGF) ortaklığıyla sağlanan kefalet desteğiyle teminat sıkıntısı yaşayan işletmelerin, işletme sermayesi ve yatırım finansmanı ihtiyaçlarına yönelik çözümler için sizi en yakın Şubemize bekliyoruz.

KGF teminatlı kredi avantajları:

  • İşletme ve yatırım kredilerinde %90’a varan Hazine DesteğiKOBİ’lere 12.000.000 TL’ye varan kefalet desteği
  • KOBİ’lere 12.000.000 TL’ye varan kefalet desteği
  • İşletme kredilerinde 1 yılı ödemesiz dönemli toplam 5 yıla varan ve yatırım kredilerinde 3 yılı anapara ödemesiz toplam 10 yıla varan vade imkânı
  • Diğer bankacılık ürün ve hizmetlerinde ayrıcalıklar

Kimler yararlanabilir?

  • Yıllık cirosu veya aktif büyüklüğü 40 milyon TL’den küçük olan, çalışan sayısı 250’den az olan, 1 yıldan fazla faaliyet gösteren KOBİ ve Esnaf’lar
  • İhracatçı KOBİ’ler

Yararlanıcı kriterleri KGF teminat tipi ve kredi türüne göre değişiklik göstermektedir.

*Yurtiçinde faaliyet gösteren, SGK ve vergi borcu olmayan, borcu bulunduğu takdirde yeniden yapılandırılmış olan ve yapılandırma kredisinde ödeme gecikmesi bulunmayan, başvuru tarihi itibarıyla kendisinin ve grup firmalarının Bankamız kayıtlarında iflas, iflas ertelemesi, fesih, konkordato kaydı olmayan, Kredileri donuk alacak niteliğinde olmayan müşterilerimiz KGF kefaletinden yararlanabilecektir.
**Başvuru belgeleri KGF teminat tipi, kredi türüne ve yararlanıcı tipine göre değişiklik gösterebilir.
** *Kredi Garanti Fonu (KGF) teminatlı kredi başvuruları Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Fibabanka , Krediyi değerlendirme ve kredi kulandırma kararı hakkını saklı tutar.  KGF kapsamında kredi kullanılabilmesi için KGF tarafından belirlenen tüm şartların sağlanması gerekmektedir.

İnternet Bankacılığı Demoları