Yazarkasa POS

Yazarkasanın ve POS cihazının yaptığı işlemleri tek bir cihaz üzerinden yapılabilen yazarkasa POS, yeni nesil Ödeme Kaydedici Cihaz (ÖKC) olarak anılmaktadır.

GİB Tebliğine Uygun Yazarkasa POS HUGIN VX 675 ve Profilo VX 680-E1 ile siz üye işyerlerine hizmet vermekteyiz.

Seyyar EFT-POS cihazı kullanan restaurant, cafe, otopark, su ve tüp dağıtıcıları gibi hizmeti müşterinin ayağına götüren işletmeler başta olmak üzere, her türlü sektör ve işletmeler 1/10/2013 tarihinden itibaren Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın (GİB) yayımladığı 69-70 tebliğ kapsamında yeni nesil ödeme kaydedici cihaz kullanmak zorundadırlar.

Tebliğler kapsamında GSM POS kullanan ve 3100 nolu kanuna tabi Üye İşyerlerimizin;

  • Yazar kasa POS alımı için gerekli olan evrak ve başvurularını tamamlamış olmaları gerekmektedir.
  • Gerekli evraklar ile birlikte cihaz tedarik eden ilgili firmalardan yazar kasa POS cihazlarını satın almaları ve cihaz faturasını düzenletmiş olmaları gerekmektedir.
  • Yazar kasa POS firmalarından alınan Mali ID bilgisi ile Fibabanka şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

Yazarkasa POS’un Özellikleri

Yazarkasa POS’lar hem EFT hem de POS özelliğine sahiptir. Bu özelliklerinden dolayı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), mükellefin günlük bilgilerini Maliye Bakanlığı’na, mükellefin haberi olmadan, veri olarak gönderecek ve GİB Başkanlığı bu verilere mükelleften herhangi bir talepte bulunmadan ulaşabilecektir. Yazarkasa POS cihazları 10 yıllık verileri saklayabilir. Cihaz hafızasına hiçbir şekilde müdahale yapılamaz. Kredi kartı alışverişlerinde cihazın ürettiği POS cihazı slibi, aynı zamanda fatura veya fiş yerine geçer. Bankamızın sunduğu HUGIN VX 675 ve Profilo VX 680-E1 ile uygun komisyon oranlarıyla hemen bugün bir Yazarkasa POS sahibi olun. Sırası ile fiş ve kredi kartı slipi alabilmenin ve  yaygın ve uzman servis ağı imkanlarından yararlanın.

İnternet Bankacılığı Demoları