NAKİT KREDİLER

Rotatif Krediler

İşletmenizin kısa süreli nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla bir kredi limiti çerçevesinde serbestçe kullanıp geri ödeyebildiğiniz, faiz tahsilatının dönemsel (aylık veya üç aylık) olarak yapıldığı ve faiz oranı piyasa koşullarına göre değişebilen kredi şeklidir.

Spot ve Kapama Opsiyonlu Spot Krediler

İşletmenizin kısa vadeli nakit ihtiyacını sabit vade ve faiz oranıyla bir defada kullanıp vade sonunda anapara ve faizi ile birlikte bir seferde geri ödeyebileceğiniz kredi türüdür. Spot kredilerde, vade ve faiz oranının, kredi kullanımında sabitlenmesi sayesinde olası piyasa dalgalanmalarından etkilenmezsiniz.

Taksitli Ticari Krediler

Bir defada kullandırılan, işletmenizin ihtiyacına göre farklılaşan, vadeleri 60 aya ulaşabilen, geri ödemelerini ise belirlenen vade içerisinde anapara+faiz+diğer kesintiler toplamından oluşan, aylık ve eşit taksitler halinde geri ödediğiniz kredi türüdür. İhtiyacınıza göre, işletme sermayenizin ya da yatırımlarınızın finansmanı için Fibabanka uzmanlığı ile birlikte bu kredilerden faydalanabilirsiniz.

Taksitli Ticari Taşıt Kredisi

Firmanızın, taşıt / filo alımı veya yenilemesinde finansman sağlamak amacıyla kullandırılan kredi türüdür. Eşit taksitli şekilde ödeme yapılabilir. Firmanıza uzun vadeli finansman olanağı sağlar. İkici el veya 0 km araçlar için kullanılabilirsiniz.

İşletme Kredileri

İşletme Kredisi, Türkiye'de yerleşik kişiler tarafından yurt dışından döviz olarak sağlanan ve bankalar aracılığı ile TL olarak bir defada kullandırılan kredilerdir. Vade kısıtlaması olmadığı için ödemelerinizde esneklik sağlar. Bu sayede ödeme sıkıntısı yaşamadan işletmenize yatırım yapabilirsiniz.

Döviz Kredileri

İhracat, ihracat sayılan satış ve teslimler ile döviz kazandırıcı hizmet ve faaliyetlere yönelik olmak üzere TL veya döviz olarak kullandırılan krediler İhracat taahhüdü doğurdukları için işletmenizin ihracat potansiyeli taşıması gerekir. Bu kredileri ihraç edeceğiniz mal sevkiyatından önce size uygun koşul ve vadelerle alabilirsiniz. Krediler vergi, resim, harç ve KKDF istisnasından yararlandırılırlar.

Dövize Endeksli Krediler

Kur riski taşıması nedeniyle döviz geliri olan firmalarımıza yönelik bir kredi seçeneğidir. BCH, spot veya taksitli kredi şeklinde kullandırılabilir. Döviz kredilerinin aksine ihracat taahhüdü yaratmaz.

Eximbank Kredileri

İhracatın geliştirilmesi amacıyla Türkiye İhracat Kredi Bankası A.Ş. (Eximbank) tarafından ihracatçı firmalara kullandırılan kredi türüdür. Eximbank tarafından belirlenen Türk menşeli malların ihracı ve döviz taahhüdü karşılığı, ucuz finansman kaynağı sağlamak amacıyla kullandırılır. Eximbank kredilerinde vergi, resim, harç ve KKDF istisnası uygulandığı için ihracat taahhüdü bulunmaktadır. İhraç edilen mal karşılığı dövizin, belli süre ve koşullarda ülkeye getirilmesi ve ihracatçı taahhüdünün kapatılması gerekir.

İskonto / İştira Kredisi

Şirketinizin ticari işleminden doğmuş kısa vadeli senetlerinizin (senet, çek vb) belli bir faiz oranı ve masrafın düşülerek vadesinden önce nakte çevrilmesiyle kısa vadeli finansman sağlayan kredi türüdür.

Kredili Ticari Mevduat Hesabı

Şirketinizin kısa vadeli, küçük montanlı nakit ihtiyacının karşılanması amacıyla, vadesiz mevduat hesabınıza tanımlanan kredi türüdür. Çek, fatura ve diğer düzenli ödemelerinizi gecikme endişesi yaşamadan zamanında ödeme yapmanıza olanak sağlar.

Fibabanka POS Temlik Kredisi

Bankamız ile blokeli çalışan üye işyeri olmanız halinde, bloke hesaplarınızda bulunan tutarların temlik alınması karşılığında, şirketinize nakit kredi limiti tahsis edilmesi ve kullandırılmasına dayanan nakdi kredi türüdür.

Başvuru için Fibabanka şubelerine bekliyoruz.

Avantajları

  • Nakit Krediniz Hazır...
  • Üye işyeri çalışmalarınız oranında Bankamızdan nakit kredi limiti elde edersiniz.
  • Hızlı Kredi Tahsisi Fibabanka'da...
  • Başka teminat göstermeye gerek kalmaksızın nakit ihtiyaçlarınızı daha çabuk ve sorunsuz bir şekilde karşılayabilirsiniz.
  • Kolay Limit Artışı
  • POS cironuzu artırdıkça, nakit kredi limitinizi de artırabilirsiniz.
İnternet Bankacılığı Demoları